Yessenov университетінің әскери кафедрасының студенттері Әскери-теңіз күштерінің кемелерінде теңіз тәжірибесіне аттануда.

Біздің курсанттар саяхатқа шығып, оқу барысында алған теориялық дағдыларын сол жерде бекітеді. Тәжірибе ұзақтығына курсант кеменің жауынгерлік бөлімшелерінің командирлеріне бекітіледі.

Теңіз тәжірибесінің өзіндік мақсаттары мен міндеттері бар:

1. Жүзу тәжірибесінде курсантты кеменің құрылымымен таныстырады және оған навигация туралы түсінік береді.
  2. Бұл тәжірибе студентке кемедегі тәртіп пен қауіпсіздік ережелерін үйретеді.
  3. Курсанттар ұжыммен қарым-қатынас орнатуды үйренеді, теңіз этикасын үйренеді.
  4. Теңіз тәжірибесі кезінде курсанттар басқа команда мүшелерінің тәжірибесін үйренеді, әртүрлі жағдайларда және әртүрлі ауа райы жағдайында өзін ұстауды үйренеді.
  5. Тәжірибе курсантқа құжаттарды өңдеу тәртібін береді.
  6. Жүзу тәжірибесі негізгі мақсаты – курсанттың кемеде өз бетінше әрекет етуіне үйрету.